Radiowa lokalizacja kanalizacji w Rybniku

KanEkspert dzięki wykorzystaniu profesjonalnego lokalizatora świadczy usługi radiowej lokalizacji uszkodzeń oraz trasowania sieci kanalizacyjnych na terenie Rybnika i okolic. Jeśli nie znasz rozmieszczenia swojej instalacji kanalizacyjnej lub masz częste problemy z kanalizacją i nie potrafisz ich zlokalizać - ta usługa jest dla Ciebie!

W zakres usług wchodzi:

663 393 666

Szukasz dokładnej lokalizacji przyczyny awarii z kanalizacją? Zadzwoń teraz!

Obszar działania KanEkspert

Wykonujemy lokalizację rur kanalizacyjnych na terenie Rybnika we wszystkich dzielnicach:

Boguszowice Osiedle
Boguszowice Stare
Chwałęcice
Chwałowice
Golejów
Gotartowice
Grabownia
Kamień
Kłokocin
Ligota – Ligocka Kuźnia
Maroko-Nowiny
Meksyk
Niedobczyce
Niewiadom
Ochojec
Orzepowice
Paruszowiec-Piaski
Popielów
Radziejów
Rybnicka Kuźnia
Rybnik – Północ
Smolna
Stodoły
Śródmieście
Wielopole
Zamysłów
Zebrzydowice

Obsługujemy ponadto wszystkie miejscowości znajdujące się w promieniu 20km od Rybnika, zaliczają się do nich:

Adamowice, Bargłówka, Beksza, Bełk, Biały Dwór, Bogunice, Brantołka, Czernica, Czerwionka-Leszczyny, Czyżowice, Dzimierz, Gaszowice, Gogołowa, Górki Śląskie, Jankowice, Jejkowice, Jesionka, Knurów, Kobyla, Kolonia Renerowska, Kornowac, Kraskowiec, Krostoszowice, Krzyżowice, Książenice, Kuźnia Nieborowska, Leboszowice, Lyski, Łańce, Łuków Śląski, Marklowice, Mszana, Nieborowice, Nowa Wieś, Orzesze, Palowice, Paproć, Piece, Pilchowice, Pniówek, Podbiała, Podbucze, Połomia, Przegędza, Przerycie, Pstrążna, Pszów, Radlin, Raszczyce, Ruda Kozielska, Rudy, Rudziczka, Rybnik, Rydułtowy, Rzuchów, Skrzyszów, Smolnica, Stanica, Stanowice, Sumina, Syrynia, Syrynka, Szczejkowice, Szczerbice, Szybki, Szymocice, Świerklany, Trachy, Turza Śląska, Warszowice, Wilcza, Wildek, Wodzisław Śląski, Zamoście, Zwonowice, Żernica, Żory, Żytna

Dojazd do klienta wliczony jest w cenę usługi i nie podlega dodatkowym opłatom.

Zasada działania lokalizatora do kanalizacji

W firmie KanEkspert do lokalizacji uszkodzeń kanalizacyjncyh używany jest wysokiej klasy sprzęt RIDGID Scout.

Lokalizator wskazuje położenie rury na podstawie nadajnika, który jest wbudowany w głowicę kamery lub jest osobnym urządzeniem. Sygnał transmitowany przez nadajnik jest odbierany przez lokalizator poprzez dwie anteny, dzięki którym zniwelowane jest zjawisko nieprawidłowych odczytów (tzw. duchów) przez co praktycznie wykluczona jest możliwość wskazania nieprawidłowego położenia głowicy kamery. Tylko specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez nas jest w stanie określić dokładne położenie ze wskazaniem potencjalnej głębokości umiejscowienia nadajnika.

Lokalizacja uszkodzeń rur kanalizacyjnych
Zasada działania radiowej lokalizacji

Do czego przydatna jest radiowa lokalizacja?

Dzięki radiowej lokalizacji instalacji kanalizacyjnej można znaleźć dokładny punkt w terenie lub mieszkaniu w którym znajduje się problem związany z kanalizacją. Do znalezienia problemu z rurami kanalizacyjnymi wykorzystujemy w pierwszym etapie kamery inspekcyjne. Obraz z kamery wizualizuje stan rur oraz dostarcza informacji o odległości bazując na ilości wlożonego kabla do instalacji. Na podstawie danych z kamery jesteśmy jedynie w stanie stwierdzić w jakim stanie jest rura oraz na jakiej odległości (licząc od miejsca rozpoczęcia inspekcji) znajduje się problem - jednak jak wskazać w terenie bądź mieszkaniu dokładny punkt w którym należy dokonać ewentualnej naprawy? Wyznaczenie punktu w którym znajduje się problem z instalacją jest stosunkowo proste jeśli znajduje się w bliskiej odległości od miejsca rozpoczęcia inspekcji bądź podczas inspekcji nie napotkano kilku kolan zmieniających kierunek przebiegu rur kanalizacyjnych. Operator kamery inspekcyjnej nie zawsze może określić dokładnego kąta kolana natomiast jeśli pojawi się ich kilka wtedy wskazanie miejsca uszkodzenia w terenie przypomina "wróżenie z fusów" i pomimo że problem jest zdiagnozowany wraz z informacją o odległości od punktu rozpoczęcia inspekcji dalej nie wiadomo gdzie kuć lub kopać i wymieniać uszkodzony odcinek instalacji.

Dzięki wykorzystaniu lokalizatora oraz wbudowanego nadajnika w głowicę kamery firma KanEkspert jest w stanie określić dokładne położenie oraz stosunkową głębokość w jakiej znajduje się głowica kamery dzięki temu kucie lub kopanie "na wyczucie" staje się przeszłością!

Brak kucia oraz kopania "na wyczucie" w poszukiwaniu problemu dzięki radiowej lokalizacji
Oszczędność pieniędzy
Szybszy czas przyszłej naprawy
Możliwość sprawdzenia przebiegu instalacji
Radiowa lokalizacja uszkodzeń kanalizacji
Lokalizator podczas pracy

Radiowa lokalizacja rurociągów jest bardzo pomocna przy pracach inwentaryzacyjnych lub projektowych gdzie faktyczny przebieg istniejącej kanalizacji nie jest znany wówczas dzięki lokalizatorowi wykonywane jest trasowanie kanalizacji


Zobacz również...
Udrażnianie kanalizacji Rybnik

Udrażnianie kanalizacji

Udrażnianie kanalizacji jedynie specjalistycznym sprzętem pozostawia długotrwały efekt. Sprawdź nas!

Udrażnianie kanalizacji

Czyszczenie kanalizacji na terenie Rybnika

Czyszczenie kanalizacji

Wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji usuwa najtwardszy tłuszcz, piach oraz inne złogi. Twoja kanalizacja nie oprze się sile 200 bar!

Czyszczenie kanalizacji

Inspekcja kanalizacji na terenie Rybnika

Inspekcja kanalizacji

Inspekcja kanalizacji rozwieje wszystkie wątpliwości związane z instalacją. Nie domyślaj się! - Zobacz dokładnie dzieje się z Twoją kanalizacją!

Inspekcja kanalizacji