Udrażnianie kanalizacji Katowice

Problem zatkanej kanalizacji Cię przerasta? Skorzystaj z usług firmy KanEkspert - specjalistów od udrażniania kanalizacji na obszarze Katowic oraz okolic. Oferujemy usługi komunalne z zakresu przepychania kanalizacji. Wykorzystujemy nowoczesne i profesjonalne narzędzia, dlatego usuwamy awarię szybko i skutecznie

Obsługujemy klientów w Katowiach i okolicach wykonując usługi typu:

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zaufaj ekspertom!

Udrażnianie kanalizacji Katowice

Pomagamy całodobowo firmom, instytucjom, wspólnotom mieszkaniowym oraz osobom prywatnym w problemach związanych z kanalizacją.

... zadzwoń i pozbądź się przykrego problemu!

663 393 666

Obszar działania KanEkspert

Przetykamy kanalizację na terenie Katowic we wszystkich dzielnicach:

Bogucice
Brynów - os. Zgrzebnioka
Dąb
Dąbrówka Mała
Giszowiec
Janów-Nikiszowiec
Kostuchna
Koszutka
Ligota-Panewniki
Murcki
os. Paderewskiego - Muchowiec
os. Tysiąclecia
os. Witosa
Piotrowice-Ochojec
Podlesie
Szopienice-Burowiec
Środmieście
Wełnowiec-Józefowiec
Załęska Hałda-Brynów
Załęże
Zarzecze
Zawodzie

Obsługujemy ponadto wszystkie miejscowości znajdujące się w promieniu 20km od Katowic, zaliczają się do nich:

Będzin, Bobrowniki, Brzękowice Górne, Brzękowice-Wał, Bytom, Chorzów, Chrobakowe, Czeladź, Dąbie, Dąbrowa Górnicza, Dobieszowice, Gajówka Łagisza, Goląsza Biska, Goląsza Dolna, Góra Siewierska, Grodków, Imielin, Lędziny, Malinowice, Mikołów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Preczów, Psary, Radzionków, Rogoźnik, Ruda Śląska, Sarnów, Siemianowice Śląskie, Siemonia, Sosnowiec, Strzyżowice, Świętochłowice, Twardowice, Tychy, Wojkowice, Wymysłów, Wyry

Dojazd do klienta wliczony jest w cenę usługi i nie podlega dodatkowym opłatom.

Wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji - WUKO

Udrażnianie kanalizacji wykonywane jest specjalistycznym pojazdem z zabudową wytwarzającą bardzo wysokie ciśnienie wody połączone z dużym przepływem wody. Za pomocą węża wysokociśnieniowego oraz profesjonalnej dyszy z wieloma strumieniami woda rozbija osady tym samym udrażniając kanalizację w sposób szybki i bardzo skuteczny. Wąż wysokociśnieniowy o długości ponad 80m zostaje samoistnie wciąganięty do przewodu kanalizacyjnego dzięki strumieniom wody wychodzących z dyszy tworzących zjawisko odrzutu. Metoda jest całkowicie bezpieczna dla środowiska, ponieważ woda, którą wykorzystujemy nie zawiera żadnych substancji chemicznych.

Dysza do udrażniania kanalizacji metodą wysokociśnieniową
Dysza do udrażniania kanalizacji metodą wysokociśnieniową WUKO

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na szybkość oraz co ważniejsze skuteczność przetykania kanalizacji jest duży przepływ wody. Pojazd wykorzystywany przez firmę KanEkspert, oprócz stosunkowo małych rozmiarów, pozwalających na wjazd do parkingów podziemnych oraz ciasnych bram i uliczek, posiada pompę wysokociśnieniową wytwarzającą ciśnienie wody 200 bar oraz przepływ wody do 120 l/min. Dzięki wysokim parametrom naszego sprzętu jesteśmy w stanie udrożnić rury o większej średnicy.

Udrażnianie kanalizacji za pomocą WUKO
Udrażnianie kanalizacji metodą WUKO

Metoda wysokociśnieniowa idealnie nadaje się do udrażniania oraz czyszczenia kanalizacji z osadów takich jak: tłuszcz, piasek, żwir stosowana jest głównie na zewnątrz budynków - gdzie udrażnianie odbywa się od szamb, oczyszczalni ekologicznych lub rewizji itp.

Wysokociśnieniowe udrażnianie kanalizacji
Zasada działania WUKO

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji - sprężyna elektryczna

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji jest stosowane głownie wewnątrz budynków. Spirala przenoszona w specjalnych koszach w zależności od średnicy łączona w kawałkach o długościach 2.3m oraz 4.5m. Sprężyna napędzana jest przez maszynę o dużej mocy z wbudowanym sprzęgłem, dzięki któremu obsługa jest bezproblemowa i bezpieczna.

Sprężynę elektryczną wykorzystujemy do udrażniania:
  • zlewów kuchennych
  • toalet - podwieszanych oraz kompaktowych WC
  • kratek pod wanną
  • pionów oraz poziomów kanalizacyjnych wewnątrz budynków
  • umywalek itp.
Sprężyna elektryczna do mechanicznego udrażniania kanalizacji
Sprężyna elektryczna do mechanicznego udrażniania kanalizacji

W zależności od średnicy rury kanalizacyjnej stosowane są spirale różnego rozmiaru 16mm lub 22mm. Każda używana przez nas sprężyna posiada wymienną końcówkę, która w zależności od typu zapchania oraz średnicy rury jest dowolnie zmieniana . Specjalistyczne końcówki o średnicy od 16mm do 100mm pozwalają na szybkie i długotrwałe przepchnięcie kanalizacji.

Końcówka do udrażniania za pomocą spirali elektrycznej
Końcówka przeznaczona do udrażniania kanalizacji DN100 lub większej

Udrażnianie kanalizacji domowymi sposobami

Duża część społeczeństwa próbując zaoszczędzić pieniądze decyduje się na udrażnianie kanalizacji domowymi sposobami kupując w pobliskim markecie bądź sklepie hydraulicznym ręczną sprężynę do przetykania kanalizacji która jest zazwyczaj jest bardzo cienka lub wykonana ze słabej jakości materiału. Wykorzystanie takiej sprężyny w celu przepychania kanalizacji może doprowadzić do:

  • zawinięcia i skręcenia się sprężyny w rurze
  • niektóre końcówki sprężyny w skrajnych przypadkach mogą uszkodzić rurę PVC
  • udrożnienia kanalizacji na krótki okres - sprężyna zrobi dziurkę odpowiadającą swojej średnicy
  • ... oraz wiele innych nieprzyjemnych przypadków

Poniżej w celach informacyjnych umieściliśmy zdjęcie kamery inspekcyjnej na którym widoczna jest skręcona i zwinięta sprężyna. Klient próbując udrożnić kratkę odpływową użył do tego celu spirali do udrażniania rur kupionej w pobliskim markecie. Sprężyna po napotkaniu na opór zawinęła się oraz urwała się przy bezskutecznej próbie wyciągnięcia jej z kanalizacji. Niestety w tym przypadku jedynie kucie posadzki wydostanie tą sprężynę czego efektem jest ok. dziesięciokrotny wzrost kosztów niż w przypadku skorzystania z naszej usługi...

Zwinięta sprężyna w rurze kanalizacyjnej
Zawinięta sprężyna w rurze kanalizacyjnej

Zobacz również...
Czyszczenie kanalizacji w Katowicach

Czyszczenie kanalizacji

Wysokociśnieniowe czyszczenie kanalizacji usuwa najtwardszy tłuszcz, piach oraz inne złogi. Twoja kanalizacja nie oprze się sile 200 bar!

Czyszczenie kanalizacji

Inspekcja kanalizacji w Katowicach

Inspekcja kanalizacji

Inspekcja kanalizacji rozwieje wszystkie wątpliwości związane z instalacją. Nie domyślaj się! - Zobacz co dokładnie dzieje się z Twoją kanalizacją!

Inspekcja kanalizacji

Radiowa lokalizacja uszkodzeń kanalizacji w Katowicach

Precyzyjna lokalizacja uszkodzeń kanalizacji

Precyzyjnie zlokalizujemy Twój problem kanalizacją! Koniec kopania lub kucia na wyczucie.

Lokalizacja uszkodzeń